Македонскиот репрезентативец, Стефан Спировски, со гол постигнат во 111.минута го одведе Хапоел Тел Авив во полуфиналето на израелскиот куп. Натпреварот против Хапоел Раанана во регуларните…

Повредата која Пандев ја здоби на натпреварот против Болоња во 13. минута не е сериозна. По извршената магнетна резонанца на коленото, утврдено е дека Пандев…