Мирко Ивановски, беше во стартната постава на Диосѓер и одигра 72.минути во победата од 1:0 над Мезоковесд. Со добрите изданија во последните десет кола, екипата…

Една деценија по освојувањето на тројната круна: италијанското првенство, купот на Италија и Лигата на шампионите, како  и светското клупско првенство во сезоната 2009/2010, Интер…

Изминативе два месеца, додека фудбалските првенства беа во мирување, навивачите на Ријека го избраа идеалниот тим на својот тим за изминативе 10 години, односно за…