Ѓоко Зајков 25 години (10.01.1995, Скопје) Позиција: одбрана Клуб: Шарлоа, Белгија Зајков потекнува од фудбалската школа на Работнички, з чиј младински тим играл до 2012…

Стефан Ристовски 28 години (12.02.1992, Скопје) Позиција: одбрана (десен бек) Клуб: Спортинг Лисабон Ристовски ја започнал својата фудбалска кариера во својот роден град, во екипата…

25 години (13.11.1994 година, Гостивар) Позиција: одбрана (централен бек) Клуб: МОЛ Види Муслуи фудбалската кариера ја започнал во локалниот клуб Гостивар, за потоа да потпише…

Бобан Николов 25 години (28.07.1994 година, Штип) Позиција: среден ред Клуб: МОЛ Фехервар, Унгарија Николов ја игра деветтата сезона во својата фудбалска кариера. Три од…

Елиф Елмас

Jan 12, 2020 0

19 години (27.09.1999 година, Скопје) Позиција: среден ред Клуб: Наполи, Италија Својата фудбалска кариера Елмас ја започнал во фудбалската школа Форца Вардар од каде потоа…

28 години (12.02.1992, Прилеп) Позиција: лев бек/лево крило Клуб: Лидс Јунајтед  Алиоски својата кариера ја започнал во 2010 година, во вториот тим на Јанг Бојс. Три…