Во рамките на 27.коло од хрватскиот шампионат, прво по долгата пауза, Динамо Загреб, оствари победа (3:1), на гостувањето кај Вараждин. Најзаслужен за победата е македонскиот…

Во последниот натпревар од регуларниот дел во кипарскиот шампионат, 22.коло, АЕК Ларнака го победи Анортозис на гостински терен. Нашиот репрезентативец го постигна дваесеетиот гол, во…