Во рамките на 27.коло од хрватскиот шампионат, прво по долгата пауза, Динамо Загреб, оствари победа (3:1), на гостувањето кај Вараждин. Најзаслужен за победата е македонскиот…

Мирко Ивановски, беше во стартната постава на Диосѓер и одигра 72.минути во победата од 1:0 над Мезоковесд. Со добрите изданија во последните десет кола, екипата…