Македонската фудбалска репрезентација заедно со стручниот штаб донираа 40.000 за Фондот за здравство во битката со коронавирусот во знак на благодарност до сите, особено здравствените…

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев, преку својот Инстаграм профил побара мечот против Косово за пласман на Европското првенство, кој е закажан за 26…