Jun 7, 2020 0

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, изјави дека неговите фудбалери ќе ја прослават титулата шампион на Англија, заедно со своите навивачи со кои планираат традиционално возење…

Во рамките на 27.коло од хрватскиот шампионат, прво по долгата пауза, Динамо Загреб, оствари победа (3:1), на гостувањето кај Вараждин. Најзаслужен за победата е македонскиот…