Бројни влијателни медиуми на Апенинскиот Полуостров пишуваат дека Бреша го раскинал договорот со 29.годишниот фудбалер.

Иако Балотели имал договор до 2022 година, италијанскиот клуб ја икористил клаузулата според која можел да ја прекине соработката со напаѓачот на крајот на оваа сезона.

Балотели не се појавил на тренинзите во Бреша, по што клубот изјави дека неговото дoведување било грешка и овој исход бил целосно очекуван.

Контроверзниот напаѓач сезонава постигна пет погодоци на 19 натпревари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *