Во рамки на 28.коло од германска втора лига, дерби пресметката меѓу Штутгарт и Хамбургер ја добија домаќините со 3:2, иако на полувремето губеа со 0:2. Нашиот репрезентативец влезе во игра во 78.минута, кога резултатот на семафорот беше 2:2. Штутгарт победи со гол во 92.минута, преземајќи му ја на Хамбургер втората позиција која директно води во 1. Bundesliga.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *