Во рамките на 24 коло во најсилната унгарска лига, Мирко Ивановски na дуелот со Ујпешт го постигна својот петти гол сезонава постигнат во дресот на Диосѓер. Ова беше негов 14 настап, на кој постигна втор гол во низа, по оној во победата над Хонвед, минатото коло (4:0).

Очигледно Ивановски влегува во посакуваната форма, бидејќи 4 гола ги постигна на последните пет натпревари.  

Тој беше заменет во 50.минута, а кај гостите целиот натпревар го одигра македонскиот репрезентативец Кире Ристевски.


погледнете го голот и најинтерессните моменти од натпреварот

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *